
Domowe sposoby na alergie
Co na alergię? Dość ciężko dzisiaj znaleźć osobę, która w ogóle nie uskarżałaby się na żadne dolegliwości zdrowotne ze strony alergii. Niestety to wynik zanieczyszczenia środowiska, a także ciągłego spożywania i wdychania chemii, konserwantów i innych szkodliwych związków, które znajdziemy w żywności, środkach czystości, płynach do prania czy kosmetykach.
Domowe sposoby na uczulenie
Czy można uchronić się przed alergią? Zdania są podzielone, wszystko zależy od naszych uwarunkowań genetycznych oraz stanu organizmu. Katar, kaszel i ciągłe kichanie to najmniej poważne objawy alergii wziewnej.
Przeczytaj także: Ćwiczenia na brzuch po porodzie
Najczęściej dopadają nas w okresie wiosenno-letnim, czyli w czasie kwitnienia roślin, jednak mogą występować również przez cały rok (alergia na roztocza, grzyby, pleśń, sierść). Bardzo poważnym objawem alergii jest napad astmy oskrzelowej oraz wstrząs anafilaktyczny, które są bezpośrednim zagrożeniem naszego życia.
Nie tylko alergie wziewne są dużym problemem wśród dzieci i dorosłych, coraz częściej cierpimy na różnorodne alergie pokarmowe i skórne, które zwykle przez długi czas nie są właściwie diagnozowane i ulegają zaostrzeniu.
Domowe sposoby na alergię skórną
Alergii możemy nabawić się w każdym okresie życia, jednak najbardziej narażone są na nią noworodki i małe dzieci, zwłaszcza, jeżeli rodzice są alergikami. Co możemy zrobić, aby ograniczyć rozwój alergii u dziecka? Lekarze uważają, że przyjmowanie w ciąży bakterii pro biotycznych oraz podawanie ich dziecku przez kilka pierwszych miesięcy życia może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej i wziewnej.
Temat, który może cię zainteresować: Jak zlikwidować boczki
Po urodzeniu dziecka warto jak najdłużej karmić piersią w przypadku dzieci obarczonych dużym prawdopodobieństwem wystąpienia alergii lekarze zalecają, aby okres karmienia wynosił nawet 1,5 roku. Co jeszcze?
Ważne jest zapobieganie chorobie, zarówno względem dzieci, jak i nas dorosłych musimy zachować zdrowy rozsądek, jeżeli chodzi o przesadną dezynfekcję pomieszczeń (powinno być czysto, ale nie sterylnie), używanie kosmetyków, również antybakteryjnych, które naruszają warstwę ochronną skóry i mogą ułatwiać wystąpienia skórnych zmian alergicznych oraz w kwestii żywienia – im mniej wysoko przetworzonej i modyfikowanej żywności tym lepiej.
Alergia domowe sposoby
Badania udowodniły, że w domach, gdzie są zwierzęta dzieci znacznie rzadziej chorują na alergię, na sierść, w przypadku psów zaobserwowano znaczne obniżenie się zachorowań na astmę wśród dzieci (ma to związek z wydzielanymi przez psią sierść jonami, które neutralizują szkodliwe związki w naszym otoczeniu).
Co na katar domowe sposoby
Chcąc uniknąć alergii możemy stosować naturalne terapie, które mają nas przed nią uchronić, jak np. spożywanie miodu, które działa na zasadzie naturalnej szczepionki dostarczając nam do organizmu niewielkiej dawki pyłków kwiatów i innych roślin. Powinniśmy unikać miejsc, które są wilgotne i zagrzybione, mieszkania muszą być często wietrzone i sprawdzane pod kątem ewentualnego rozwoju pleśni i grzybów chorobotwórczych.
Warto przeczytać również: Jak dobrać odpowiedni stanik
Warto zrezygnować z używania kołder i poduszek z naturalnych piór, oraz materacy np. z trawy morskiej, które są siedliskiem roztoczy i zastosować na dywany oraz meble tapicerowane specjalne środki w aerozolu zabijające roztocza i hamujące ich dalszy rozwój (taki środek kupimy w aptece i działa on aż kilka miesięcy).
Domowe sposoby na alergie skórne – Postawmy na zdrowy i aktywny tryb życia, wartościową dietę i ruch, który wzmocni organizm i da nam siłę do walki nie tylko z atakującymi nas alergenami, ale także drobnoustrojami chorobotwórczymi. Nigdy nie możemy zapomnieć o prawidłowym leczeniu alergii, kiedy już wystąpi – brak terapii skutkuje m.in. rozwojem astmy oskrzelowej i innymi powikłaniami.