Tel: (+48) 537 535 555
GG: 48717714
E-mail: agnieszka@topsuplementy.com
TopSuplementy.com to przede wszystkim gwarancja jakości

W czym jest witamina D

witamina D

Witamina D odpowiada za mocne kości i zęby ( naturalne wybielanie zębów ) oraz zapobiega wystąpieniu osteoporozy, która szczególnie często dotyka kobiety w okresie menopauzy. W okresie jesienno – zimowym szczególnie musimy zadbać o dostarczanie odpowiedniej dawki witaminy D z pożywieniem, gdyż znacznie mniej przebywamy na słońcu pod wpływem, którego witamina ta jest wytwarzana w naszej skórze. Witamina d na co?

W czym witamina D

W czym zawarta jest witamina D – Mleko i jego przetwory – to doskonałe źródło naturalnej witaminy D, należy jednak pamiętać, że witamina D do wchłaniania potrzebuje obecności tłuszczu, dlatego chude i dietetyczne produkty mleczne nam jej nie dostarczą. Witaminę D znajdziemy w produktach o zawartości min. 1, 5 % tłuszczu. Jeżeli nie mamy problemów z wagą oraz cholesterolem warto wzbogacić dietę w naturalne masło, które oprócz witaminy D zawiera także cenną dla naszego zdrowia witaminę A.

Niedobory witaminy D

Przeczytaj także:Szkodliwe substancje w żywności

witamina-D-niedobor-copy

Słońce witamina D

Tłuste ryby morskie – zawierają znacznie więcej witaminy D niż pełnotłuste mleko i jego przetwory. Do produktów bogatych w witaminę D zaliczyć możemy także jajka (żółtko) oraz podroby wieprzowe i wołowe np. wątróbkę. Warto przeczytać także artykuł: Jak spalić 1000 kcal

Tagi dla artykułu: w czym jest witamina d3 ; znaczenie witaminy d ; w czym występuje witamina d ; gdzie witamina d ; w czym jest najwięcej witaminy d

Polska viagra

Problem z erekcją
Problemy z erekcją to problem coraz młodszych mężczyzn, zobacz jakie są przyczyny i jak sobie z tym problemem radzić

Wybielenie zębów

Co zrobić by mieć białe zęby?
Sposób na białe zęby czyli jak mieć białe zęby w tydzień nie niszcząc szkliwa, wypróbuj najskuteczniejszy sposób na białe zęby.

Problemy Skórne

Jak dbać o skórę twarzy
Pielęgnacja twarzy, wszystko na temat trądziku oraz problemów skórnych, przyczyny powstawania krost, radzenie sobie z nimi..