Tel: (+48) 536 946 954
GG: 48717714
E-mail: agnieszka@topsuplementy.com
TopSuplementy.com to przede wszystkim gwarancja jakości

Zioła na infekcje intymne

Zioła na infekcje intymne.  Infekcje intymne przytrafiają się w najmniej odpowiednim momencie, dlatego sprawdź domowe sposoby na infekcje intymne, które pozwolą zredukować nieprzyjemne dolegliwości w czasie oczekiwania na wizytę u lekarza.

Zobacz także: Grzybica języka leczenie

Objawy infekcji pochwy

Wszystkie infekcje intymne dają dość podobne objawy. Zarówno w przypadku stanów zapalnych o podłożu bakteryjnym, grzybiczym, jak i mieszanym, często występuje:

  • pieczenie w okolicach intymnych;
  • upławy;
  • uczucie obrzęku pochwy;
  • pieczenie pochwy przy oddawaniu moczu;
  • ból lub dyskomfort w dole brzucha;
  • świąd miejsc intymnych.
Może Cię zainteresować: Kobiecy wąsik

Pieczenie i swędzenie okolic intymnych może poprzedzać uczucie suchości pochwy. Objawy te mogą być także wynikiem alergii np. na środki higieniczne lub detergenty, dlatego, jeżeli pojawiają się po zastosowaniu nowego preparatu myjącego lub środków do prania i zmiękczania tkanin, warto sprawdzić, czy nie one są przyczyną problemu.

Zioła na zapalenie pochwy

Pierwszą pomocą w przypadku infekcji intymnych mogą być zioła o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybicznym i antyseptycznym. Wśród najczęściej stosowanych na pieczenie i swędzenie pochwy oraz upławy ziół warto wyróżnić: szałwię, tymianek, rumianek, pokrzywę, nagietek, korę dębu, kwiat krwawnika czy kwiat jasnoty białej.

Z ziół należy przygotować napar i stosować go w postaci nasiadówek i do przemywania okolic intymnych. Ułatwieniem w stosowaniu ziół są gotowe mieszanki na konkretną dolegliwość.

Z losowo wybranej kategorii: Migrena jak leczyć

Infekcja grzybicza pochwy leczenie

Każda infekcja intymna wymaga konsultacji lekarskiej, gdyż nieleczona może przerodzić się w poważne zakażenie dróg rodnych, a jedynie zaleczona, będzie powracała za każdym razem, gdy układ odpornościowy ulegnie osłabieniu np. po przeziębieniu, w wyniku stresu czy zmęczenia.

Warto pamiętać, że infekcje pochwy mogą być zakaźne, dlatego zawsze leczenie powinno być zastosowane u obojga partnerów.

Maść na infekcje intymne bez recepty

Zioła na infekcje intymne to jeden ze sposobów wspomagania leczenia. W przypadku grzybicy można stosować także maści dostępne bez recepty oraz tabletki dopochwowe, ale nawet, gdy objawy ustąpią, warto udać się do ginekologa.

Rozwiąż swój Problem

Problem z erekcją
oraz wszystko na ten temat, skuteczne leki, domowe sposoby radzenia sobie z takim problemem.

Ciekawe Tematy

Odwiedź także inne kategorie w których na pewno znajdziesz ciekawy temat dla siebie.

Problemy Skórne

Skóra Twarzy
Pielęgnacja twarzy, wszystko na temat różnego rodzaju trądziku oraz problemów skórnych, przyczyny powstawania krost, radzenie sobie z nimi..