Tel: (+48) 537 535 555
GG: 48717714
E-mail: agnieszka@topsuplementy.com
TopSuplementy.com to przede wszystkim gwarancja jakości

Dieta Kopenchadzka

dieta-kopenhaska

 

 

 

 

 

O diecie kpenhadzkiej powstało już wiele artykułów jak i wiele mitów, które nie wiele mają wspólnego z rzeczywistością. W tytule z premedytacja wpisaliśmy tytuł Dieta Kopenchadzka aczkolwiek jest to nieprawidłowa nazwa, prawidłowo nazywana jest dieta kopenhaska, powstało już wiele artykułów jak i wiele mitów, które nie wiele mają wspólnego z rzeczywistością. Aczkolwiek często nazywana jest także jako dieta kopenhadzka oraz dieta trzynastodniowa (dieta na 13 dni) oraz jako dieta szwedzka

Przede wszystkim polega ona na 13 dniach rygorystycznej diecie i wyeliminowaniu z pożywienia pewnych pokarmów.

Dieta kopenhaska efekty

Zdecydowanie nie jest to plan odchudzający dla każdego, choćby ze względu na małą ilość pokarmów jakie się spożywa w ciągu dnia i nie każdemu wystarczy silnej woli żeby wytrzymać 13 dni na tak restrykcyjnej diecie.

W ciągu dnia na tej diecie możemy zjeść 3 posiłki, ważne jest nie podjadanie w ciągu dnia. Posiłki powiniemy rozkładać w czasie mniej więcej w godzinach jak poniżej:

Śniadanie: 8.00 – 9.00
Obiad: 12.00 – 14.00
Kolacja: 17.00 – 18.00

Dieta kopenhaska przepis

Jeżeli chodzi o produkty jakie możemy jeść, to głównie chude mięsa, jaja, warzywa i niewielkie ilości owoców. Musimy wyeliminować produkty zbożowe, przede wszystkim  słodycze oraz różnego rodzaju napoje kolorowe, alkohol.  Warto pomyśleć także o wyeliminowaniu cukru co podniesie skuteczność diety, w związku z tym warto zupełnie wyeliminować słodkie owoce gdyż zawierają one duże ikści cukrów.

 dieta-13-dni

Mity o odchudzaniu

Jak wspomnieliśmy wyżej na temat diety kopenhaskiej, wytworzyło się wiele mitów jak choćby utrata wagi rzędu 15kg. Jest to raczej mało realne bez żadnego wspomagania suplementami, fakt że ograniczamy dość mocno ilość spożywanych kalorii, ale sami twórcy tej diety stwierdzają że ma ona głównie uregulować metabolizm i nauczyć nas prawidłowych nawyków żywieniowych. Więc owszem, na tej diecie da się schudnąć ale nie oczekuj cudów rzędu 10-15kg w 13 dni.

Dieta kopenhadzka opinie

Spotkałam się także ze stwierdzeniami, że jak kogoś podczas tej diety „przyciśnie mocny głód” to można sobie coś podjeść i nic się nie stanie, takie drobne odstępstwa od harmonogramu. Otóż nie wolno tego robić, jak ma ona przynieść jakieś korzyści, każda dodatkowo porcja jedzenia między posiłkami zaburza harmonogram całej diety i pobudza wydzielanie soków żołądkowych, a co za tym idzie organizm przyzwyczaja się do dodatkowego posiłku zamiast się od niego odzwyczajać. Właśnie dlatego ta dieta nie jest dla każdego, trzeba mieć silną wole żeby wytrzymać te 13 dni.

Dieta kopenhaska schudłam

Próbowałam tą tą dietę i moim zdaniem, przede wszystkim jet ona monotonna, aczkolwiek czego wymagać od diety na odchudzanie? Ale kolejną sprawą jest mała utrata wagi, wytrzymałam 13 dni bez podjadania, w tym czasie nie ćwiczyłam i schudłam jedynie 2KG z czego prawdopodobnie 1Kg jak nie więcej to woda, oczywiście każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na dietę. ale w moim przypadku jak i w przypadku osób, które znam i , które także stosowały tą dietę raczej zbyt dużych efektów nie było.

Poniżej znajduje się dieta kopenhaska plan, czyli przykładowa dieta:

Dieta kopenhaska jadlospis

Polska viagra

Problem z erekcją
Problemy z erekcją to problem coraz młodszych mężczyzn, zobacz jakie są przyczyny i jak sobie z tym problemem radzić

Wybielenie zębów

Co zrobić by mieć białe zęby?
Sposób na białe zęby czyli jak mieć białe zęby w tydzień nie niszcząc szkliwa, wypróbuj najskuteczniejszy sposób na białe zęby.

Problemy Skórne

Jak dbać o skórę twarzy
Pielęgnacja twarzy, wszystko na temat trądziku oraz problemów skórnych, przyczyny powstawania krost, radzenie sobie z nimi..