Tel: (+48) 537 535 555
GG: 48717714
E-mail: agnieszka@topsuplementy.com
TopSuplementy.com to przede wszystkim gwarancja jakości

Amarantus właściwości lecznicze

amarantus-właściwości-leczniczeAmarantus – inaczej szarłat amarantus należy do zbóż o bardzo dużych wartościach odżywczych. Roślina ta była uprawiana już wiele wieków temu przez Azteków, Inków i Majów i stanowiła podstawę diety tych starożytnych ludów. I dziś coraz częściej zaczynamy doceniać walory odżywcze amarantusa, który przez ekspertów FAO został uznany za roślinę XXI wieku. Amarantus nasiona

Ziarno amarantusa

Amarantus właściwości odżywcze - Zboże to zasługuje na szczególną uwagę m.in. ze względu na ogromną ilość błonnika pokarmowego, którego dostarcza naszemu organizmowi. Amarantus to także źródło cennych antyutleniaczy, kwasów tłuszczowych, aminokwasów, lizyny oraz witamin – B, A, E i C, jak również mikroelementów – wapnia, magnezu, fosforu, sodu i żelaza oraz wielu innych wartościowych substancji odżywczych.

Zobacz także:Drenaż limfatyczny opinie

Amarantus ekspandowany właściwości

Zaletą amarantusa jest możliwość spożywania tego zboża przez osoby chore na celiakię (nie zawiera glutenu), cukrzycę, anemię czy miażdżycę. Dodatkowo amarantus wykazuje właściwości obniżające poziom złego cholesterolu oraz pomaga łagodzić dolegliwości trawienne.

Warto zobaczyć: Jak schudnąć z pośladków

Ziarno amarantusa przepisy

Amarantus to doskonale uzupełnienie codziennej diety. Może być wykorzystywany, jako mąka i dodatek do innych zbóż oraz w postaci oleju, który zawiera ogromną ilość skwalenu – związku występującego także w innych olejach roślinnych, jednak w niewielkiej ilości, a odznaczającego się szerokimi walorami odżywczymi i pomagającego m.in. wzmacniać serce i zapobiegać zawałom oraz usuwać szkodliwe toksyny z organizmu, które powstają w wyniku procesów metabolicznych oraz dostarczane są do organizmu m.in. z pożywieniem.

Pomidor właściwości |Słodzik czy cukier

Tagi dla artykułu: amarantusem ; przepisy z amarantusa ; amarantus ziarna ; szarłat amarantus ; amarantus zboże

Polska viagra

Problem z erekcją
Problemy z erekcją to problem coraz młodszych mężczyzn, zobacz jakie są przyczyny i jak sobie z tym problemem radzić

Wybielenie zębów

Co zrobić by mieć białe zęby?
Sposób na białe zęby czyli jak mieć białe zęby w tydzień nie niszcząc szkliwa, wypróbuj najskuteczniejszy sposób na białe zęby.

Problemy Skórne

Jak dbać o skórę twarzy
Pielęgnacja twarzy, wszystko na temat trądziku oraz problemów skórnych, przyczyny powstawania krost, radzenie sobie z nimi..